تبلیغات

تعمیرات هواوی: تعویض باتری میت ۹ گوشی هوآوی

تعمیرات هواوی: تعویض باتری میت ۹ گوشی هوآوی

مختصری در مورد تعویض باتری میت ۹ گوشی هوآوی Huawei Mate 9 Battery Replacement

گوشی هوآوی میت ۹ از بدنه‌ای یکپارچه بهره می‌برد، بنابراین تعویض باتری آن کار ساده‌ای نخواهد بود چون شما برای انجام این کار ملزم به جداسازی درب پشت گوشی هستید. طبق تخمین ما تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) چیزی در حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان لازم دارد.

در ادامه این مطلب به آموزش تصویری و مرحله به مرحله نحوه تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) می‌پردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل نام برده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

ابزار مورد نیاز:

پیچ گوشتی فیلیپس قاب باز کن پیک ساکشن کاپ پنس اسپاتول (نوک تیز و نوک پهن) پنس (سر کج و سر صاف) آی‌اوپنر (iOpener) یا سشوار

قطعات مورد نیاز:

باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) مرحله ۱: خارج کردن خشاب سیم کارت

bia2tafrih.com/wp-content/uploads/2018/04/bia2tafrih.com_2018-04-23_07-19-33.jpeg” alt=”تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)” width=”592″ height=”444″ srcset=”http://bia2tafrih.com/wp-content/uploads/2018/04/bia2tafrih.com_2018-04-23_07-19-33.jpeg 592w, https://mobilekomak.com/howto/wp-content/uploads/2018/04/1-2-49-300×225.jpeg 300w” sizes=”(max-width: 592px) 100vw, 592px”/>

نکته: قبل از اینکه پروسه تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) را آغاز کنید بهتر است شارژ باتری گوشی را کاملا خالی نمایید یا حداقل به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. بدین صورت احتمال بروز حوادثی مثل آتش گرفتن و انفجار باتری کاهش می‌یابد.

هوآوی میت ۹ تعمیری را خاموش کنید. خشاب سیم کارت گوشی را از لبه سمت چپ قاب آن جدا نمایید. مرحله ۲: شل کردن لبه های قاب گوشی

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

دو پیچ لبه زیرین قاب گوشی را با پیچ گوشتی Torx T2 باز کنید. هوآوی میت ۹ تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید. نوک قاب باز کن پلاستیکی را به آرامی از لبه زیرین قاب گوشی به داخل شکاف مابین درب پشت و بدنه اصلی آن فرو ببرید. به تدریج نوک قاب باز کن را در لبه های زیرین، سمت چپ و لبه فوقانی قاب گوشی حرکت دهید تا این بخش های قاب دستگاه شل شوند.

نکته: اگر برای وارد کردن نوک قاب باز کن پلاستیکی به داخل شکاف مابین بدنه اصلی و درب پشت هوآوی میت ۹ به مشکل برخوردید، می‌توانید ابتدا با سشوار یا آی‌اوپنر (iOpener) به این بخش های قاب گوشی گرما اعمال کنید. همچنین بکارگیری ساکشن کاپ هم یکی دیگر از روش های خوبی است که می‌توانید از آن برای شل کردن لبه های قاب هوآوی میت ۹ استفاده کنید.

نکته: به هیچ عنوان در این مرحله نباید سعی کنید که لبه سمت راست قاب هوآوی میت ۹ را شل نمایید و فقط باید لبه های سمت چپ، زیرین و فوقانی قاب گوشی را شل کنید.

مرحله ۳: جداسازی درب پشت

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

در همان حالت که هوآوی Mate 9 تعمیری روی درب پشت خود بر روی میز قرار دارد، لبه سمت چپ بدنه آن را گرفته و به صورت کتابی باز کنید. می‌توانید با نوک اسپاتول یا قاب باز کن درب پشت گوشی را روی میز کارتان نگه دارید تا بدنه گوشی مثل عکس اول به صورت کتابی از روی درب پشت بلند شود. بدنه گوشی را ۱۸۰ درجه باز کنید و روی میز کارتان قرار دهید، اما به هیچ عنوان سعی نکنید که در این مرحله بدنه هوآوی میت ۹ تعمیری را از درب پشت گوشی جدا نمایید. با نوک اسپاتول به آرامی کانکتور اسکنر انگشت هوآوی Mate 9 تعمیری را از روی برد گوشی جدا نمایید. می‌توانید درب پشت گوشی را کاملا از آن جدا نمایید و در مکان امنی قرار دهید و پروسه تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) را روی مابقی بدنه آن دنبال کنید. مرحله ۴: برداشتن براکت لبه فوقانی باتری

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

در امتداد طول و روی باتری هوآوی میت ۹ دو کابل بلند و پهن کشیده شده است. در بخش فوقانی این دو کابل یک چسب نگهدارنده در راستای عرضی نصب است. این چسب را به آرامی با دست گرفته و از روی باتری و کابل های مذکور آزاد نمایید.

نکته: در حین برداشتن چسب مذکور مراقب باشید که به سیم های روی باتری گوشی آسیبی وارد نشود.

پیچ فیلیپس #۰۰۰ که در عکس دوم با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید. براکت لبه فوقانی باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) را با پنس از روی آن جدا کنید. مرحله ۵: آزاد کردن سه کانکتور اینترکانکت، باتری و LCD

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

نوک اسپاتول سر صاف را زیر کانکتور سیم اینترکانکت قرار دهید و خیلی آرام آن را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی سوکتش آزاد شود.

نکته: سیم اینترکانکت سیمی است که فلت شارژ (برد ثانویه) هوآوی میت ۹ را به برد اصلی آن متصل می‌کند و برای انجام این کار از روی باتری عبور می‌نماید.

نوک اسپاتول سر صاف را زیر کانکتور باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) قرار داده و خیلی آرام مثل عکس دوم آن را از روی سوکتش آزاد کنید. نوک اسپاتول سر صاف را زیر کانکتور ال سی دی هوآوی Mate 9 قرار داده و این کانکتور را هم از روی سوکتش آزاد نمایید.

نکته: در حین آزاد کردن کانکتورهای نام برده شده مراقب باشید که به سوکت زیر آن ها آسیبی وارد نشود.

مرحله ۶: جداسازی چسب زیر باتری

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

نکته: در زیر باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) یک چسب نگهدارنده نصب شده که منجر به کیپ شدن باتری روی قاب گوشی می‌شود. پیش از جداسازی و اقدام به منظور تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) باید این چسب را از زیر باتری قدیمی گوشی جدا کنید.

لبه چسب نگهدارنده باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) را از سمت راست باتری گرفته و خیلی آرام با نیروی یکنواخت به سمت عقب بکشید. کشیدن چسب را تا جایی ادامه دهید که کاملا از زیر باتری جدا شود.

نکته: اگر در حین کشیدن چسب احساس کردید که  چسب مذکور به طور کامل از زیر باتری خارج نشده و زود پاره شده است، باقی مانده آن را با نوک پنس گرفته و به سمت عقب بکشید تا جای دست کافی برای گرفتن لبه آن ایجاد شود. سپس لبه چسب را با انگشت گرفته و کشیدن با نیروی یکنواخت را ادامه دهید.

مرحله ۷: تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9)

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض باتری میت 9 هوآوی (Mate 9)

نوک اسپاتول سر صاف را به آرامی از لبه فوقانی باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) به زیر آن فرو برده و باتری را به سمت بالا هول دهید تا لبه فوقانی آن از روی قاب گوشی بلند شود. یک قاب باز کن کارتی را از بخش فوقانی باتری به زیر آن فرو برده و به تدریج رو به سمت جلو حرکت دهید تا باتری گوشی کاملا از جایگاهش آزاد شود. باتری را با دست گرفته و از قاب گوشی جدا نمایید. می‌توانید تعویض باتری میت ۹ هوآوی (Huawei Mate 9) را انجام دهید. برای بستن گوشی لازم است تمام مراحل نام برده شده را به ترتیب از انتها با ابتدا طی کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. سفارش آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان
روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل
سفارش تلفنی تعمیرات موبایل
۰۲۱-۷۵۱۴۷۰۰۰
ثبت سفارش تعمیر

نوشته تعمیرات هواوی: تعویض باتری میت ۹ گوشی هوآوی اولین بار در موبایل کمک. پدیدار شد.

آموزش موبایل

منتشر شده در:سایت تفریحی بیا تو تفریح

به اشتراک بگذارید...

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار