تبلیغات

مراقبت از ناخن ها در فصل زمستان

در فصل زمستان باید مراقبت بیشتری از ناخن ها باید انجام شود. به دلیل خشکی و سردی هوا میزان رطوبت ناخن کم می شود و بتعث حشکی و شکنندگی آن می شود. برای اینکه شما عزیزان دچار این مشکل نشوید راه هکارهای  برای شما ارائه می دهیم تا همیشه ناخن های زیبا و بینظیر داشته باشید.

مراقبت از ناخن در زمستان

مراقبت از ناخن در زمستان

مرطوب نگه داشتن ناخن ها در فصل زمستان 

برای داشتن ناخن های سالم و محکم باید مانند پوست از آنها نیز مراقبت کنید و به طور مرتب از مرطوب کننده با کیفیت برای مرطوب کردن ناخن ها استفاده کنید.شما باید بعد از استفاده از مایع ظرفشویی از یک مرطوب کننده استفاده کنید. همین‌طور می‌توانید مستقیما از روغن زیتون استفاده کرده و با آن انگشتانتان را ماساژ دهید.حتما از یک مرطوب کننده که خاوی الوورا است نیز استفاده کنید.مرطوب‌کننده‌های معطر باعث خشکی بیش‌تر ناخن می‌شوند. پس رایحه خوشایند آن‌ها را فراموش کنید و به سلامت ناخن‌ها بیندیشید.

مراقبت از ناخن در زمستان

مراقبت از ناخن در زمستان

آب رسانی به ناخن ها 

یک بار در هفته ناخن‌های خود را برای ۵ دقیقه در آب گرم (و نه داغ) قرار دهید. پس از خشک کردن ناخن‌ها و قبل از این‌که رطوبت آن‌ها کاملا از بین رود، به ناخن‌ها و پوست دور آن، یک چرب‌کننده مانند وازلین یا روغن زیتون بزنید. برای چند دقیقه روغن را روی ناخن و اطرافش ماساژ دهید تا روغن کمی جذب شود. سپس یک دستکش نخی به دست کنید و یک ساعت صبر کنید.

در ماه های سرد سال نوشیدن ۸ لیوان آب را نیز فراموش نکنید که خود این موجب آب رسانی به ناخن ها می شود.

مراقبت از ناخن در زمستان

مراقبت از ناخن در زمستان

از کوتیکول های ناخن مراقبت کنید 

سلامن ناخن شما در گرو سلامت پوست اطراف ناخن یا کوتیکول‌هاست. از روغن‌ها به خصوص روغن زیتون و روغن کپسول ویتامین E زیاد استفاده کنید. کوتیکول‌ها محافظ رشد ناخنتان هستند و از ورود باکتری‌ها به بستر ناخن جلوگیری می‌کنند. پس اگر عادت به کندن و یا جویدن آن‌ها دارید، با مرطوب و نرم نگه داشتن آن، می‌توانید تا حد زیادی از این کار جلوگیری کنید.

مراقبت از ناخن در زمستان

مراقبت از ناخن در زمستان

پاک کردن لاک ناخن 

اگر از افرادی هستید که ناخن های شما همیشه لاک داردباید در نظر داشته باشید که ناخن ها هم احتیاج به نفش کشیدن دارند. دو روز در هفته لاک ناخن از خود را پاک کنید تا دچار تغییر رنگ و ضعیفی نشوند.برای پاک کردن لاک ناخن از لاک پاکن های طبیعی استفاده کنید چون استون خود باعث خشکی ناخن می شود.

بیشتر بدانید :پاک کردن لاک ناخن بدون استون 

مراقبت از ناخن در زمستان

مراقبت از ناخن در زمستان

کوتاه نگه داشتن ناخن در زمستان 

چون در فصل زمستان خشکی ناخن بیشتر می شود آسیب دیدگی ناخن نیز زیادتر می شود. پس با کوتاه نگه داشتن ناخن در فصل زمستان به سلامت و شادابی ناخن هایتان کمک کنید. در بیرون از خانه و موقع استفاده از مایع ظرفشویی حتما از دستکش استفاده کنید.

از مولتی ویتامین مناسب استفاده کنید 

با مشورت پزشکتان، از کپسول‌های بیوتین ( ویتامین B ) استفاده کنید. این ویتامین هم سلامت پوست و مویتان را تضمین می‌کند و هم از خشکی و شکنندگی ناخن‌ جلوگیری می‌نماید.

گروه مد و زیبایی نماگرد

مراقبت از ناخن ها در فصل زمستان

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا ۵ مشخص کنید!!

مطالب متنوع دیگر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار