تبلیغات

تروریست معروف الجزایری زنده است!

مسئولان لیبیایی از زنده بودن "مختار بلمختار" سرکرده الجزایری یکی از گروه های تروریستی در جنوب لیبی خبر دادند.

صراط: مسئولان لیبیایی از زنده بودن "مختار بلمختار" سرکرده الجزایری یکی از گروه های تروریستی در جنوب لیبی خبر دادند.

به گزارش العالم، مسئولان در شرق لیبی از دستگیری یک زن هنگام عزیمت از جنوب لیبی به شهر درنه این کشور خبر دادند که گمان می رود همسر "مختار بلمختار" تروریست معروف الجزایری باشد.

اداره مبارزه با تروریسم در شرق لیبی اعلام کرد: این زنِ تونسی تبار که "اسماء کدوسی" نام دارد و به همراه یک زن تونسی دیگر به نام "عفاف حاجی" مسافرت می کرد، به بازپرسان گفت بلمختار زنده است و در جنوب لیبی زندگی می کند.

سامی المتریح سخنگوی اداره مبارزه با تروریسم در شرق لیبی در بیانیه ای گفت: کدوسی 40 روز پیش یک دختر به دنیا آورده است. بازداشت دو زن یاد شده بعد از گزارش بیمارستان درنه صورت گرفت. بیمارستان به مسئولان لیبی گزارش دادند که یک زن درحال زایمان است؛ بدون اینکه همسرش حضور داشته باشد.

این بیانیه افزود: تحقیقات اولیه نشان داد که این دو زن در گذشته در اردوگاه تروریست هادر منطقه صحرایی الجفره در مرکز لیبی همراه بلمختار بوده اند و وی آنها را برای به دنیا آوردن این دختر به شهر درنه فرستاده است.

بلمختار سرکرده گروه تروریستی موسوم به "المرابطون" و از سرکردگان بارز القاعده در منطقه ساحل آفریقا به شمار می رود و روابط مستحکمی در این منطقه دارد.

مسئولان الجزایری تا کنون چندبار مرگ بلمختار را اعلام کرده اند.

آمریکا حمله ای هوایی به بلمختار در ژوئن سال 2015 میلادی در شهر اجدابیا در شرق لیبی انجام داد اما گروه او اندکی بعد اعلام کرد که بلمختار از این حمله جان بدر برده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار