تبلیغات

ثبت ۱۴ مورد وقف در شهرستان اهر طی ۸ ماهه امسال

به گزارش خبرنگار مهر، علی احمدزاده عصر امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف  گفت: سه مورد از این وقف ها منفعتی و ۱۱ وقف دیگر انتفاعی در جهت توسعه مساجد، حسینیه ها و گورستان ها می باشد که ارزش ریالی این تعداد وقف، ۱۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: در شهرستان اهر در کل ۴۲۲ موقوفه وجود دارد که ۵۵ موقوفه منفعتی و ۳۶۷ موقوفه انتفاعی می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اهر، با بیان اینکه ۲۵۰ مسجد اعم از در شهر و روستاهای شهرستان اهر وجود دارد گفت: در روستاهای زلزله زده شهرستان اهر که مساجد در آنها آسیب دیده بود، بیش از ۹۰ درصد آنها بازسازی و یا تعمیر شده است.

وی، با بیان اینکه در شهرستان اهر ۱۰ بقاع متبرکه و امامزاده وجود دارد گفت: امامزادگان روستاهای چشمه وزان و حصار سیدلر تجدید بنا شده است و با توجه به اینکه امامزاده زین الدین (ع) روستای حصار سیدلر در مسیر گردشگری و پارک جنگلی فندقلو قرار دارد، آماده واگذاری جهت سرمایه گذاری برای احداث زایرسرا و امکانات رفاهی در راستای ارایه خدمات به زایران هستیم.

احمدزاده، همچنین از احداث سردخانه از محل درآمدهای موقوفات در شهرستان اهر خبر داد و افزود: احداث این سردخانه از ۶۰ درصد پیشرفت برخوردار است که با اتمام آن برای ۲۵ نفر زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.

گفتنی است در هفته وقف در شهرستان اهر برنامه های مختلف در مساجد و امامزادگان برگزار خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار