تبلیغات

کشف بیش از ۲۲ هزار موبایل قاچاق در تهران

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از کشف بیش از ۲۲ هزار دستگاه تلفن همراه قاچاق در تهران خبر داد.

علی‌اکبر پوراحمد نژاد با اشاره به کشفیات به دست آمده ۶ ماهه نخست امسال در مبارزه با قاچاق کالا در حوزه تلفن همراه اظهار داشت: به دنبال اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق تلفن همراه در کشور، اجرای چند مرحله طرح عملیاتی و مطرح شدن بحث رجیستری یا ثبت شناسه تلفن همراه، شاهد ناامن شدن فضا برای قاچاقچیان این کالا در شهر تهران بودیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ادامه داد: در حال حاضر در پی این اقدامات انجام شده و ناامن شدن فضای قاچاق تلفن همراه، شاهد کاهش کشفیات این کالا در ۶ ماهه نخست امسال بودیم و کشفیات به دست آمده به نسبت مدت مشابه سال قبل، ۳۹ درصد کاهش داشت.

وی اضافه کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲ هزار و ۵۰۰ گوشی تلفن همراه قاچاق در سطح استان تهران جمع آوری شده و این در حالی است که در ۶ ماهه نخست سال ۹۴، حدود ۳۶ هزار دستگاه موبایل قاچاق از سطح استان جمع‌آوری شده بود.

پوراحمد نژاد در پایان خاطرنشان کرد: ما به دنبال آن هستیم تا با توجه به اجرای طرح‌های مختلف و عملیاتی، شرایط قاچاق این کالا در استان تهران را ناامن کرده و ریسک قاچاق این کالا را افزایش دهیم تا امکان قاچاق این کالا کاهش یابد.

در حال حاضر اجرای طرح رجیستری در حالی توسط وزارت ارتباطات متوقف مانده که به گفته مسئولان صنف تلفن همراه و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۹۰ درصد گوشی‌های تلفن همراه در کشور از مبادی غیر قانونی وارد می‌شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار