تبلیغات

کامرانی‌فر: قضاوت ترکی در لیگ برتر غیرقانونی نیست

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: هر تستی جایگاه خودش را دارد و قضاوت محسن ترکی در لیگ برتر غیرقانونی نیست.

خبرگزاری تسنیم: روز چهارشنبه گذشته به بهانه اینکه برخی از داوران در تست‌های داوری AFC رد شده یا شرکت نکرده‌اند، اما در لیگ برتر قضاوت می‌کنند با کامرانی‌فر مصاحبه‌ای انجام دادیم. اشاره این موضوع به محسن ترکی بود، اما چون به طور رسمی مرجعی نام این داور را اعلام نکرد، نامی از او برده نشد.
 
حسن کامرانی‌فر رئیس دپارتمان داوری در واکنش به این مسئله به تسنیم گفته بود: هر تستی جایگاه خودش را دارد. تست‌های فیفا برای فیفا، AFC برای AFC و تست‌های داخلی هم مربوط به خودش است. در گذشته داورانی که در تست‌های فیفا و AFC مردود می‌شدند، امکان قضاوت در داخل کشور را نداشتند، اما در دوره ما این شانس وجود دارد که هر داوری که بنا به دلایلی مثل تغییر ساعت بیولوژیکی بدن، مسافت، تغییر ساعت تغذیه و ... تست‌های فیفا و AFC را پاس نکرد، بتواند در داخل کشور تا انجام تست بعدی قضاوت کند. به همین دلیل تأکید می‌کنم هر تستی جایگاه خودش را دارد. (متن این گفت‌وگو را اینجا می‌توانید بخوانید).
 
اکنون بحثی مطرح شده که قضاوت‌های ترکی در لیگ برتر با توجه به رد شدنش در تست‌های داوری AFC غیرقانونی بوده است. کامرانی‌فر در رابطه با این موضوع به تسنیم گفت: ترکی در تست AFC رد شده‌، اما به طور رسمی به ما اعلام نکرده بودند. روز گذشته ناظر AFC این موضوع را به ما گفت.
 
وی افزود: در گفت‌وگوی روز چهارشنبه با تسنیم اشاره کرده بودم که هر تستی جایگاه خودش را دارد و قرار نیست داوری در تست‌های AFC رد شده باشد، در لیگ ایران قضاوت نکند. پس قضاوت ترکی در لیگ برتر غیرقانونی نبوده است.
 
به گزارش تسنیم، حسن‌ کامرانی‌فر از هفته پنجم به عنوان رئیس دپارتمان داوری انتخاب شد و این در حالی است که ترکی در هفته دوم قضاوت کرده بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار