تبلیغات

زن مومیایی ۲۰۰۰ ساله با قسمت های سالم بدن ! + تصاویر

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

۱۳۹۵-۰۹-۱۴

زن مومیایی ۲۰۰۰ ساله با قسمت های سالم بدن ! + تصاویر جنازه ای که پس از۲۰۰۰ سال پیدا شد

محققان در کشفیات خود جنازه ای را پیدا کردند که بعد از گذشت ۲۰۰۰ سال هنوز قسمت های سالمی را در خود دارد.

مجله مراحم : محققان به تازگی موفق به کشف جنازه مومیایی شده اند که به گفته کارشناسان متعلق به ۲۰۰۰ هزار سال پیش است. جنازه بانو دای که یکی از شخصیت های مهم و سرشناس زمان خود بود که پس از مرگش به دست مومیاکاران سپرده شد تا بوسیله مواد و متریال مورد نیاز مومیایی شده و برای سالهای ایند محفوظ بماند.

حالا پس از حدود ۲۵۰۰ سال این جنازه پس از کشف در آرامگاهش موشکافی شد تا مورد شناسایی قرار گیرد.

محققان متوجه شدند که برخی از قسمت های بدن مانند پوست منعطف، موهای سر، مژه و استخوانی که هنوز قابلیت خم شدن دارد از جمله قسمت های سالمی است که هنوز در این جنازه به چشم می خورد.

همچنین قسمت های داخلی بدن هنوز از بین نرفته و حتی گروه خونی A نیز برای این جنازه قابل تشخیص بوده و گفته می شود که آخرین خوردنی این خانم خربزه بوده است.

کشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی 2000 ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده 2000 سالهکشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی ۲۰۰۰ ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده ۲۰۰۰ ساله کشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی 2000 ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده 2000 سالهکشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی ۲۰۰۰ ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده ۲۰۰۰ ساله کشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی 2000 ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده 2000 سالهکشف جنازه مومیایی , کشف جنازه مومیایی ۲۰۰۰ ساله , کشف جنازه سالم , جنازه مومیایی شده ۲۰۰۰ ساله

گویا این زن در زمان مرگ خود ۵۰ سال سن داشته و بخاطر اضافه وزن خود از مشکلات زیادی مثل قلبی، فشار خون، شریان های بسته شده و دیابت آزار می دیده است. در نهایت پس از مرگ آرامگاه بانودای را در داخل کوهی در منطقه هونان چین بنا کردند. بنایی که حالا پس از ۲۵۰۰ سال در حالی یافت شده که داخل آن مملو از وسایل شخصی همچون ۱۰۰ لباس ابریشمی، ۱۶۰ مجسمه چوبی و ….  است.

گفتنی است؛ بدن این جنازه با ۲۰ لایه ابریشم آغشته به مواد مخصوص مومیایی کردن پوشیده شده و سپس در چهار لایه تابوت با زغال چوب و خاک رس مهر و موم شده است.

جنازه مومیایی شده ۲۰۰۰ ساله

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار