تبلیغات

میزان مالیات هر پاکت سیگار اعلام شد

طبق لایحه بودجه سال ۹۶ میزان مالیات هر پاکت عنوان سیگار تولید داخل و هر پاکت سیگار وارداتی تعیین شد.

به گزارش ایسنا، در تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که صبح امروز (یکشنبه) توسط دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد از ابتدای سال آتی تولید و واردات عنوان سیگار و محصولات دخانی علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات و ارزش افزوده، ‌ مشمول مالیات بدین شرح است که مالیات هر پاکت انواع سیگار تولید داخلی به میزان ۲۰ درصد و وارداتی به میزان ۳۰ درصد قیمت خرده فروشی تعیین می شود.

همچنین مالیات عنوان توتون پیپ و تنباکوی معسل یا سنتی آماده مصرف تولید داخلی به میزان ۲۰ درصد و وارداتی به میزان ۳۰ درصد خرده فروشی بر لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ تعیین شده است.

علاوه بر این در بند ج تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ آمده است که در اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و با توجه به لغو قانون انحصار دولتی دخانیات و اصلاحات بعدی آن وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است نسبت به وصول خالص هرگونه وجوه دریافتی شرکت دخانیات ایران بابت تمام نگاشت "هولوگرام" و سایر حقوق انحصار محصولات دخانی پس از تاریخ لازم‌الاجرا شدن مصوبه واگذاری سهام شرکت مذکور بابت رد دیون صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد براساس گزارش حسابرس اقدام و وجوه مزبور را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

در این لایحه همچنین عنوان شده تا شفاف‌سازی وظایف حاکمیتی و حقوق دولتی در حوزه محصولات دخانی بر تطبیق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است درآمدهای حاصل از صدور مجوزها و هرگونه حقوق دولتی و دریافتی بابت واردات و تولید محصولات دخانی را طی سال ۱۳۹۶ به ردیف درآمدی مذکور واریز کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار