تبلیغات

کاهش 3 درصدی جانباختگان سوانح رانندگی در کشور

رئیس پلیس راهور ناجا از کاهش 3 درصدی جانباختگان تصادفات رانندگی در هفت ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار تقی مهری در حاشیه مراسم افتتاح طرح ترافیک زمستانه در جمع خبرنگاران گفت: این درصد نشان می دهد که 288 نفر کمتر از هفت ماهه سال 94 در تصادفات رانندگی جان باخته اند. 

وی افزود: 34 درصد وقوع این تصادفات به علت توجه نداشتن به جلو، 23 درصد به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و 15 درصد به علت انحراف به چپ گزارش شده است.

سردار مهری همچنین با اشاره به آغاز طرح ترافیک زمستانه که تا 20 اسفند ادامه دارد گفت: این طرح با هماهنگی دستگاه های امدادی، خدماتی و پلیس در مجموع با استقرار بیش از 53 هزار نیرو در جاده ها و گردنه های برفگیر کشور عملیاتی شد. 

وی از مسافران زمستانی خواست قبل از سفر حتماً از وسایل نقلیه خود از نظر فنی، روشنایی، گرمایش، لاستیک، برف پاک کن و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند و حتماً به زنجیر چرخ مجهز شوند. 

سردار مهری افزود: رانندگان به علائم راهنمایی در جاده ها و بعضاً تذکرات مأموران پلیس راهور در طول سفر توجه جدی کنند و قبل از سفر نیز از آخرین وضعیت جاده ها از طریق برنامه های صداوسیما مطلع شوند و با آگاهی و تجهیزات کامل سفر کنند. 

وی گفت: اگر راننده ای مرتکب تخلفات حادثه ساز شود پلیس خودروی شخص متخلف را حتماً توقیف خواهد کرد. 

سردار مهری درباره کمبود بودجه نیروهای پلیس گفت: با وجود کمبود بودجه پلیس از نظر اجرای مأموریت شرایط مناسبی دارد و حتی اگر بودجه کافی نرسد با همه توان به وظایف ذاتی خود برای پیشگیری و کاهش سوانح رانندگی عمل می کند. 

وی درباره افزایش بهای جریمه ها در سال آینده افزود: برابر قانون و هرچه مراجع قانونی تصویب کنند پلیس اجرا خواهد کرد. 

سردار مهری به آخرین فرصت پرداخت جریمه های سال 94 تا پایان آذر اشاره کرد و گفت: این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست. 

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: کسانیکه می خواهند از پرداخت دیرکرد جریمه های خود معاف شوند حتماً تا پایان آذر اصل جریمه های سال 94 خود را پرداخت کنند در غیر این صورت مشمول افزایش مجدد دیر کرد جرائم رانندگی خواهند شد. 


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار