تبلیغات

انبارهای کالای قاچاق در تهران در رصد ستاد مبازره با قاچاق

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از ناامن شدن فضای جذاب انبار کالای قاچاق در پایتخت خبر داد.

انبارهای کالای قاچاق در تهران در رصد ستاد مبازره با قاچاقبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی اکبر پوراحمد نژاد در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه تهران از جاذبه های اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است، افزود: منتاسفانه این استان به مقصد قاچاق برای افراد سودجو تبدیل شده است.

وی همچنین با اعلام اینکه بدون تردید تهران به عنوان یکی از مراکز اصلی بازتوزیع قاچاق در کشور است، اظهارداشت: موفقیتهای خوبی در مقابله با قاچاق در این استان حاصل شده است که با قوت و دوام مضاعف در آینده استمرار خواهد داشت.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه بازتوزیع قاچاق کالا از تهران به سایر استان ها کشور صورت می گیرد، گفت: این استان به نوعی مبدا قاچاق نبوده بلکه در بازتوزیع کالای قاچاق به سایر نقاط کشور نقش محوری دارد بنابراین نا امن کردن بازار اقتصادی پایتخت برای کالای قاچاق مصونیت سایر استان ها را فراهم می کند.

پوراحمد نژاد با بیان اینکه نا امنی قاچاقچیان باعث رونق فضای کسب و کار تولیدات داخلی می شود، اظهار داشت: قاچاق ضربات جبران ناپذیری به بدنه اقتصاد مملکت وارد می کند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در حوزه مبارزه با قاچاق اولویت مهم و اساسی است، گفت: اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از قوانین و آثار زیبانبار قاچاق کالا 

همیشه ضروری است.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ادامه داد: فرهنگ سازی و تبلیغات در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از کالای داخلی بسیار مهم است و در این زمینه باید از ظرفیت همه دستگاه ها و نهادهای عمومی استفاده شود.

وی تصریح کرد : بخش عمده ای از قاچاق کالا که از صدها کیلومتر دورتر وارد بازار تهران می شود در بستر ترانزیت صورت می گیرد.

پوراحمد نژاد با بیان اینکه استان تهران بدلیل جذابیتی که برای عرضه کالا دارد مورد هدف قاچاقچیان است، اظهارداشت: ناامن شدن بازار برای عرضه کالاهای قاچاق از راهکارهای مهم زنجیره مبارزه با این پدیده مخرب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قاچاق کالا هیچ وقت در انبارهای شناسنامه دار نگهداری نمی شود، گفت: متاسفانه به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد تعداد زیادی از واحدهای صنعتی در استان تهران به انبار تبدیل شده است.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در ادامه با اعلام اینکه احتمال 

هرگونه اقدام مجرمانه در این واحدها وجود دارد بر ضرورت مبارزه جدی با مراکز غیرمجاز انبار کالا در کشور تا کید کرد.

رئیس اتحادیه صنف دارندگان انبارهای کالاهای تجاری، سراها و سردخانه های تهران نیز از راه اندازی سامانه شناسایی انبارها در کشور خبرداد و افزود: این سامانه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شده است تا تمامی انبارهای کشور شناسایی شوند.

اقای کشاورز با بیان اینکه سامانه مزبور در امر مبارزه با قاچاق کالا بسیار نقش آفرین است، افزود: روح حاکم بر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز حمایت از تجارت رسمی، پویایی تولید داخلی، فعالیت واحدهای مجوز دار و غیره است.

وی با اشاره به این جمله که قاچاقچیان کالای قاچاق را در انبارهای عمومی تخلیه نمی کنند ، گفت : در حال حاضر اغلب کالاهای قاچاق دور از چشم ماموران در انبارهای متروکه علوفه مرغداری ها و گاوداری ها تخلیه می شود.

وی تصریح کرد: «قاچاق کالا» تهدیدی جدی برای اقتصاد کشور است که از یک طرف درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می دهد و از طرفی سبب خروج بی حاصل ارز، فرار گسترده سرمایه، افزایش بیکاری، کاهش تولیدات صنعتی داخلی خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار