تبلیغات

کاتالیست های ایرانی به ترکمنستان و تانزانیا صادر می شود

محمد مزیدی یکی از مدیران این شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ما موفق شده ایم در این شرکت کاتالیست هایی را به تولید برسانیم که علاوه بر تامین نیاز کشور، صادرات هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این شرکت اولین تولید و صادر کننده کاتالیست اسید سولفوریک است، خاطر نشان کرد: این شرکت برای اولین بار در ایران، صادرات کاتالیست «پنتااکسید وانادیم» را که در تولید اسید سولفوریک استفاده می شود، با موفقیت انجام داد.

مزیدی اظهارکرد: این کاتالیست ها در صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی و صنایع شیمیایی از جمله کارخانجات تولید کننده اسید سولفوریک و اسید سولفونیک مورد  استفاده قرار می گیرد.

وی افزود:  در زمان آغاز تحریم ها علیه کشور در صدد آمدیم تا در این شرکت تولید صنعتی کاتالیست اسید سولفوریک (پنتااکسید وانادیم) را آغاز کنیم.

مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده کاتالیست با بیان اینکه این شرکت با توانایی تولید ۵۲۰ تن در سال اسید سولفوریک علاوه بر برآورده کردن نیازهای داخل کشور، صادرات موفقی به کشورهای همسایه من جمله عراق داشته است، گفت: بنا داریم تا به کشورهای ترکمنستان، تانزانیا نیز تا پایان امسال صادارت ۳۵ هزار لیتری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: علاوه بر تولید کاتالیست اسید سولفوریک، هم اکنون این شرکت با راه اندازی خطوط دیگر تولید کاتالیست خود از مرز نیمه صنعتی تولید کاتالیست های هیدروکراکینگ و هیدروتریتینگ به سمت صنعتی شدن می رود و در آینده نزدیک شاهد حضور بارگزاری کاتالیست های هیدروکراکینگ و هیدروتریتینگ در کانورتور پالایشگاه ها و پتروشیمی کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: کاتالیست اسید سولفوریک تولید شده توسط این شرکت، قابل رقابت در عرصه جهانی بوده و کیفیت و قیمت مناسب خود را درفروش های موفق قبلی خود من جمله به شرکت مس سرچشمه کرمان به اثبات رسانده است.  

مزیدی اشاره کرد: با توجه به اینکه هدف شرکت در حال حاضر تولید کاتالیست اسید سولفوریک، کاتالیست هیدروتریتینگ و هیدروکراکینگ است و در زمینه تولید کاتالیست های مذکور، رقیب داخلی وجود ندارد.  

وی تاکید کرد: امید است شاهد حمایت مسئولین ذیربط از تولید داخل، در تمامی زمینه ها، علی الخصوص در صنعت کاتالیست کشور، باشیم و متعاقبا حمایت از محصول با کیفیت ایرانی منجر به شکوفایی هر چه بیشتر ایران خواهد بود.

مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده کاتالیست افزود: در صورت عدم حمایت مسئولین از تولید داخلی این محصول ارزشمند، شرکت های دانش بنیانی چون این شرکت با مشکل مواجه شده و متعاقباَ اشتغال جوانان نخبه همین مرز و بوم به خطر خواهد افتاد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار