تبلیغات

شورای حل اختلاف دامپزشکی ایجاد می شود

شورای حل اختلاف دامپزشکی ایجاد می شود

اقتصاد > کشاورزی - ایرنا نوشت: رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: برای نخستین بار شورای حل اختلاف تخصصی دامپزشکی در کشور ایجاد می شود.

محمد رضا صفری افزود: با همکاری و مشارکت سازمان نظام دامپزشکی و قوه قضائیه، شعب تخصصی شوراهای حل اختلاف دادگستری مرتبط با حرفه دامپزشکی برای نخستین بار در کشور ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: اعضای سازمان نظام دامپزشکی در خدمات رسانی به حوزه بهداشت و درمان و همچنین صنایع و مشاغل بزرگ تولیدی، خدماتی و مراکز علمی و تحقیقاتی در کشور نقش و حضور پر رنگی دارند.
وی اظهار کرد: این حضور گسترده درگیری‌های ناخواسته‌ای را با مسائل حقوقی و قانونی برای آنان به همراه داشته است که روند رسیدگی کیفری و حقوقی به این مسائل در محاکم دادگستری و نیز رسیدگی به پرونده‌های انتظامی در سازمان نظام دامپزشکی زمانبر بوده و موجب نارضایتی و دلسردی طرفین پرونده شده است.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: برخی اختلافات در بخش داروخانه های دامپزشکی، واکسناسیون، خرید فرآورده های دامی و جوجه های یک روزه در مرغداری ها در پروسه دادگاه های عمومی و هیات های بدوی بسیار با تاخیر صورت می گرفت.
وی اضافه کرد: بسیاری از این مشکلات و اختلاف ها بر اساس قدیمی بودن در ستورالعمل و اشکال آیین نامه ها بوده که با ایجاد شورای حل اختلاف دامپزشکی پرونده های با کمتر از 200 میلیون ریال در این شوراها بررسی می شود.


35225

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار