تبلیغات

امضای بیانیه همکاری سه جانبه میان ایران، روسیه و آذربایجان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، با تصویب بیانیه باکو توسط پارلمان جمهوری آذربایجان در روز پنجشنبه، «الهام علی اف»، رئیس جمهوری این کشور نیز این بیانیه را امضا کرد و تصویب نهایی آن به انجام رسید.

جمهوری آذربایجان در بیانیه ای رسانه ای که در این خصوص صادر شده آورده است: رئیس جمهور آذربایجان، «الهام علی اف» مصوبه قانونی جمهوری آذربایجان در خصوص بیانیه مشترک روسای جمهور جمهوری آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه را تصویب و امضا کرد.

نخستین نشست سه جانبه میان روسای جمهوری آذربایجان، ایران و روسیه در تاریخ هشتم آگوست در باکو انجام شد و طی آن، رهبران سه کشور در خصوص گستره ای از مسائل بین المللی و منطقه ای و همچنین برخی پروژه های همکاری با یکدیگر به گفتگو پرداختند.

هدف از این بیانیه سه جانبه، تقویت همکاری ها میان سه کشور در زمینه های مختلف، افزایش گفتگوهای سیاسی، توسعه حمل و نقل و زیرساخت های ارتباطی اعلام شده است. طرف ها همچنین نسبت به انجام همکاری های مشترک در زمینه مبارزه علیه تروریسم و قاچاق اسلحه و دارو در منطقه متعهد شده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار