تبلیغات

تست رایگان وسایل گرمایشی منازل و ادارات

مدیرعامل سازمان آتش نشانی : شهروندان در صورت نیاز با سامانه 125 تماس بگیرند تا آتش نشانان وسایل گرمایشی آنان را کنترل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سعید شریف زاده با اشاره به اینکه طرح جامعه ایمن با کارگروه مبارزه با «مرگ خاموش» چندی پیش به مرحله اجرا درآمد، گفت: این طرح با همکاری برخی از تولید کننده ها که نمایندگان این افراد در سطح شهر هستند ، انجام شد که اگر تست رایگان وسایل گرمایشی منازل و اداراتشهروندان نیاز داشتند تا آتش نشانان از محل مسکونی یا اداری شان بازدید کنند تا ایمنی وسایل گرمایشی را کنترل کنند، با سامانه 125 تماس گرفته و نسبت به رفع مشکل خود اقدام کند.

وی با بیان اینکه در این طرح سالم بودن و ایمنی وسایل گرمایشی و بخاری در فصل سرد و نیمه دوم سال به صورت رایگان در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: البته هر ساله نیز اگر شهروندی دچار مشکلی در خصوص مسایل ایمنی بود با سازمان آتش نشانی تماس می گرفت.

شریف زاده افزود: داشتن سرگیجه یا سردرد به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی و دودکش سرد، نشان دهنده نشت گاز مونوکسید کربن در محل است. لذا از مردم می خواهیم با مشاهده این موارد به سازمان آتش نشانی اطلاع دهند تا با اعزام نیرو از نزدیکترین ایستگاه به منازل شخصی شهروندان و با بهره گیری از دستگاه «گازسنج» میزان غلظت آلایندگی اندازه گیری  شود و منبع نشت گاز منوکسید کربن را هم پیدا کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: باید تست های لازم برای نصب دودکش، کلاهک و همچنین استاندارد و سالم بودن دستگاه حرارتی انجام شود تا شهروندان دچار حادثه نشوند.

شریف زاده با اشاره به اینکه با انجام اینگونه طرح ها می توانیم کاری کنیم که این حوادث کمتر اتفاق بیفتد، خاطر نشان کرد: مردم برای نصب دستگاه های گرمایشی باید با شرکت های مجاز محصولات و کارخانه های تولید کننده بخاری، پکیچ، منابع حرارتی و ... تماس بگیرند و توجه داشته باشند که برخی از سرویس کاران غیر مجز دارای مهارت و مجوز لازم نیستند و ممکن است عدم آگاهی این افراد منجر به حوادث جبران ناپذیری شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار