تبلیغات

فرکی:از محرومیت نوروزی اطلاعی نداشتم/دست نشان:بازی جوانمردانه در فوتبال ایران مرده است

سرمربی دو تیم فوتبال سایپا و صنعت نفت در نشست خبری بعد از بازی امروز در مورد مسائلی از جمله محرومیت نوروزی و خداحافظی ترکی از فوتبال،صحبت کردند.

فرکی:// به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان حسین فرکی پس از پیروزی تیمش مقابل صنعت نفت آبادان گفت: ابتدا جا دارد از مرد بزرگ اخلاق مرحوم پرویز دهداری یادی کنم. ما در این بازی مصمم بودیم که به پیروزی برسیم البته نه به این سادگی. منظورم از این سادگی خود بازی نیست، چون گرفتن امتیاز از صنعت نفت با توجه به شرایط بسیار خوب این تیم و شرایطی که ما در جدول داریم، ساده نیست. کار ما به مو رسیده بود اما تلاش می‌کردیم این مو پاره نشود. امروز بچه‌ها خیلی تلاش کردند در نیمه اول نسبت به حریف بهتر بودیم و به گل هم رسیدیم، طبیعی بود که در نیمه دوم صنعت نفت هجومی‌تر شود که این کار را برای ما سخت کرد تا از گل زده‌ خود محافظت کنیم و گل‌های بیشتری بزنیم.

وی افزود: در نیمه دوم حساب شده و با برنامه وارد زمین شدیم و با بازی فشرده و دوندگی بالا امیدوار بودیم که گل‌های بیشتری بزنیم که این ناشی از آنالیزی بود که از صنعت نفت داشتیم به خصوص در بازی با ذوب‌آهن و پیش‌بینی می‌کردیم که چنین اتفاقی برای ما نیز رخ دهد. ما اگر بیشتر دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های دوم و سوم را هم بزنیم، اما توان بچه‌های ما تمام شده بود و خسته شده بودند. با یک گل و کسب سه امتیاز با ارزش به هدف‌مان رسیدیم، اما هنوز هفته سیزدهم است و این شروع کار ماست. سایپا برای اینکه مدعی کسب سهمیه باشد کار زیادی پیش رو دارد که تاکنون بدشانس بوده و موفق عمل نکرده‌ایم. البته بیشترین چیزی که اتفاق افتاد به خودمان بر می‌گردد. امیدوارم این برد شروعی برای نتایج خوب آینده ما باشد. ما می‌توانیم این پیروزی را در بازی‌های بعد نیز تکرار کنیم که در طولانی‌مدت به هدف‌مان برسیم.

سرمربی سایپا در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا محروم کردن رضا نوروزی از بازی مقابل سایپا 48 ساعت قبل از این دیدار جوانمردانه بود یا خیر، تصریح کرد: من به شما حق می‌دهم که اینگونه قضاوت کنید، چون اگر من هم جای شما بودم اینگونه قضاوت می‌کردم، اما این موضوع به من و رفتار من بر نمی‌گردد و هیچ ارتباطی به من ندارد. من خودمم هم در فرودگاه فهمیدم و در جریان این اتفاق نبودم به دست‌نشان هم گفتم که مجموعه فنی ما در جریان این موضوع نبوده است و خدا را شاهد می‌گیرم که از این موضوع خبر نداشتم. من قبل از شما هم اعتراض کردم و الان هم به فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هر نهاد تصمیم‌گیرنده می‌گویم که در همه پرونده‌ها به همین سرعت رسیدگی کنید تا همه حق خود را بگیرند. از آنها می‌خواهم حکم را به موقع اجرا کنند و نگذارند امروز چنین اتفاقی بیفتد که تیمی محروم و مصدوم دارد به چنین مشکلی بر بخورد. خودم را جای مجموعه صنعت نفت می‌گذارم که در این لحظه و بعد از شش هفت ماه چنین حکم صادر شد. خودم دوست ندارم در جایی که هستم، اتفاقی اینچنینی رخ دهد و از شما نیز بیشتر ناراحت بودم در این موضوع با شما همسو هستم و معتقدم مقررات باید جای خود انجام شود.

فرکی در خصوص غایبان شاخص تیم خود عنوان کرد: دروازه‌بان خارجی‌مان، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده، حامد شیری، مهدی بدرلو و مهدی شکوری را که بازیکنان فیکس ما بودند در اختیار نداشتیم. امروز ما به جوانان اعتماد کردیم و از کل تیم از جمله بازیکنان جوان‌مان رضایت داریم.

فرکی://نادر دست‌نشان پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: شکست در خانه برای‌مان سنگین و گران تمام شد. بازیکنانم در نیمه اول به دلیل آن پنالتی که نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم اعتماد‌به‌نفس‌شان را از دست دادند و پاس‌های اشتباه زیادی را تقدیم حریف کردند. تیم سایپا موقعیت چندانی روی دروازه ما نداشت و فقط در نیمه دوم زمانی که ما روی دروازه آنها فشار می‌آوردیم در یکی دو صحنه ضد حمله زدند. من فقط می‌توانم به سایپا تبریک بگویم که به اهدافش رسید.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت در خصوص عدم بازی کردن رضا نوروزی گفت: من چیزی را که در این مورد شنیده‌ام می‌گویم. امروز با آقای حسن‌زاده در این مورد صحبت کردم. وقتی که دیروز به من اطلاع دادند چنین اتفاقی افتاده است بلافاصله مدیران باشگاه نفت و سایپا با یکدیگر صحبت کردند و توافق به عمل آوردند که 50 میلیون تومان به حساب سایپا واریز شود و 50 میلیون دیگر نیز در نیم‌فصل به حساب آن تیم ریخته شود تا اجازه بازی به نوروزی داده شود. امروز هم تیم نفت این کار را انجام داد و 50 میلیون به حساب سایپا ریخت، اما سرپرست آن باشگاه پیغام داد که مابقی پول را نیز باید چک بدهید در غیر این‌صورت رضایت نوروزی را نمی‌دهیم.

وی تأکید کرد: ما امروز یک کار اخلاقی را یاد گرفتیم. باشگاه سایپا از تمام امکاناتش استفاده کرد، مثل نوع فوتبالی که بازی کرد. جا دارد اینجا به خداداد عزیزی بگویم خداداد جان بیا فیلم بازی ما و سایپا را نگاه کن. تیم مقابل سیاه‌جامگان بیشتر از آن تیم موقعیت گل داشت. دفاع حق طبیعی هر تیمی است، ولی وقتی بازیکن خودش را به زمین می‌زند ما باید بازی جوانمردانه انجام دهیم و توپ را به بیرون بزنیم. بازی جوانمردانه در فوتبال ما مرده است. این کار برای اروپا است، نه ایران! دروازه‌بان سایپا در تمام طول بازی خودش را روی زمین می‌انداخت. این حق طبیعی اوست، اما چه کسی باید عدالت را در فوتبال رعایت کند.

دست‌نشان همچنین تصریح کرد: دروازه‌بان سایپا مدام بازی را می‌خواباند و سرعت بازی را می‌گرفت. البته او حق دارد، اما چه کسی باید عدالت را رعایت کند و کاری کند این کارها تکرار نشود؟ دست و پای بازیکن ما کشیده می‌شود اما چنین صحنه‌ای پنالتی اعلام می‌شود آیا پنالتی سایپا کاملاً پنالتی بود؟! چیزی که من دیدم این بود که بازیکن سایپا بعد از ارسال توپ، بلافاصله شیرجه زد و دست بازیکن ما هم به او خورد. به قول خودش فشار هم سنگین نبود. البته هر وقت داوران بخواهند توجیه کنند می‌گویند بستگی دارد فشار چقدر باشد. وقتی بازیکنی که باید اخطار بگیرد به نفع او پنالتی اعلام می‌شود، طبیعتاً تیم مقابل استرس می‌گیرد.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت ادامه داد: پنالتی دقایق پایانی ما نیز که هند از این واضح‌تر نداریم، اعلام نشد. تیم ما مظلوم است، چون همان اشتباه بازی با ذوب‌آهن در این بازی هم تکرار شد. در نیمه دوم تلاش کردیم گل خورده‌ خود را جبران کنیم که نتوانستیم. موقعیت‌های خوبی داشتیم، اما دفاع بسته سایپا اجازه مانور زیاد را از ما گرفته بود. بازیکنانی چون ذلیکانی، جلالی، نوروزی، فرجی و کیم غایب بودند و بقیه نیز که حضور داشتند تحت‌فشار قرار گرفته بودند. ما باید واقع‌بین باشیم. آقای ترکی داور با قدرت، با وجدان و با شهامتی است و ما انتظار بیشتری از او داشتیم. فکر می‌کنم ترکی باید تصمیم بهتری برای خودش بگیرد و فکر می‌کنم برای او حیف است. یک زمان خیلی‌ها در فوتبال ما آقایی می‌کردند که الان بازنشسته شدند با این عملکرد ترکی فکر می‌کنم او باید به فکر خداحافظی باشد. او داور با صلابت و شجاعی است و چندین دربی قضاوت کرده و یکی از بهترین داوران فوتبال ماست، اما در این بازی تناقض‌هایی در قضاوتش وجود داشت.

دست‌نشان در ادامه با گلایه از عملکرد ترکی عنوان کرد: در نزدیک کرنر پیراهن بازیکن من داشت پاره می‌شد اما به بازیکن حریف اخطار داده نشد. محمد شادکام را در نیمه دوم در ضلع چپ زمین به شدت زدند که لایق اخطار بود. داور آوانتاژ خوبی داد، اما بعد از قطع بازی اخطاری داده نشد. بازیکن حریف روی محمد پورمحمد خطا کرد، اما اخطاری به بازیکن حریف داده نشد. بغلانی سر یک صحنه اعتراض ساده اخطار گرفت. چرا بازیکنان ما اخطار می‌گرفتند، اخطاری به بازیکنان تیم مقابل نمی‌دادند. فوتبال ما قبل از آقای فغانی به آقای ترکی افتخار می‌کرد. شاید عوامل ناشی از رد شدن او در تست الیت داوری باعث شده که نتواند به خوبی قضاوت کند. آقای کامرانی‌فر اگر همشهری و دوست آقای ترکی هستی باید به او کمک کنی و نباید اجازه دهی تحت فشار قضاوت کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا هم فقط می‌گویید داوری عامل این باخت بود، گفت: این جمله شما غلط است. شما هیچ‌وقت از داوری گلایه نمی‌کنید و فقط ما از داوری انتقاد می‌کنیم. مشکل ما همین تفکر است. حتماً ما ضعیف بودیم، چه ربطی به داوری دارد! اگر شما می‌گویید آن صحنه پنالتی بود، من حرفی ندارم. چرا من باید قربانی شوم؟ من برای این شکست بهانه نمی‌آورم و عامل باخت تیم من سنگین و ترسو شدن بازیکنان بود. ما باید همه با هم یکی باشیم و اجازه ندهیم از این اتفاقات بیفتد. ببینید کمک داور دوم چند بار با داور وسط عملکردشان در تناقض بود. اصلاً این باخت ربطی به داوری ندارد، اما به این دلیل باختیم که نتوانستیم گل بزنیم و جرأت نداشتیم از فشار بیرون بیاییم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت در پایان با اشاره به اینکه بازیکنان تیم صنعت نفت میانگین سنی خوبی دارند، بیان کرد: هفته گذشته در مشهد پنج بازیکن ما مصدوم شدند، ولی آقای خداداد ما را مسخره کرد که تک تیراندازها و مارهای ورزشگاه ثامن بازیکنان من را زدند. با این حال ما در دیدار امروز شکست خوردیم و من این شکست را می‌پذیرم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار