تبلیغات

محمود گبرلو: تغییر مجری «هفت» شایعه است

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس،با گذشت بیش از 3 سال از نشستن محمود گبرلو روی صندلی مهم برنامه «هفت»، این روزها فشار بی‌سابقه‌ای روی ماندن یا رفتن او از برنامه «هفت» به وجود آمده است. در تمام این سال‌ها نظرات کاملاً متفاوتی در مورد اجرا و رویکرد دوران «هفت» بعد از جیرانی در محافل سینمایی و رسانه‌ای مطرح بوده است که هر از چند گاهی تقویت می‌شده است. 2 روز پیش، روزنامه «هفت صبح» لیستی از جانشینان احتمالی برنامه « هفت» منتشر کرد که انعکاس وسیعی در رسانه‌ها پیدا کرد.

خبر پیچیده‌شده در رسانه‌ها مبنی بر توقف 3هفته‌ای «هفت» نیز این گمانه‌زنی‌ها را تقویت کرد، ماجرا واقعاً چقدر جدی است؟

گبرلو: شایعات است؛ توجه نکنید

محمود گبرلو مجری و تهیه کننده برنامه سینمایی «هفت»، در مورد تعطیلی سه‌هفته‌ای برنامه هفت گفت: بنا به اعلام شبکه سه سیما در سه هفته آتی برنامه هفت به‌روی آنتن این شبکه نمی‌رود. با توجه به اینکه جمعه‌های پیش رو با برنامه‌هایی چون برگزاری مراسم شب احیا، ولادت یکی از ائمه(ع) و روز قدس مصادف شده است؛ ترجیح بر این شد که سه هفته برنامه «هفت» پخش نشود.

وی ادامه داد: بعد از این سه هفته و از دوم مرداد‌ماه تیم تولید برنامه سینمایی«هفت» با قوت بیشتر کار را ادامه خواهند داد و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا با ایده‌هایی نو برنامه‌ای تازه را ارائه دهیم.

گبرلو ضمن گلایه از پرداخت برخی شایعات در سایت‌های خبری گفت: در روزهای گذشته شایعاتی هم شنیدم و از برخی دوستان رسانه‌ای گله‌مندم که بدون پیگیری موضوع، این شایعات را پخش می‌کنند. انتظار این است که اهالی رسانه دانشی فراتر از مباحث زرد را برای نقد یک برنامه تحلیلی سینما به کار ببرند و درگیر مباحث زرد رسانه‌ای نشوند.

مدیر شبکه 3: تغییر در «هفت» اجتناب‌نا‌پذیر است

غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما، درباره جزییات تغییر در برنامه سینمایی «هفت» گفت: ایجاد تغییرات در برنامه‌های این شبکه اجتناب ناپذیر است، مخصوصاً تغییر در محتوای برنامه «هفت» که با توجه به رویکرد جدید شبکه سه سیما مبنی بر تفریح، سرگرمی و مسابقه قطعاً تغییر می‌کند. سیاست شبکه‌ها تفاوت پیدا کرده است و به‌عنوان مثال شبکه پنج به‌عنوان شبکه اقتصادی انتخاب شده است و اگر قرار است کار سینمایی انجام دهد با رویکرد اقتصاد سینما وارد عمل می‌شود، ما هم باید با رویکرد جدید شبکه برنامه‌های خود را تولید کنیم.

وی افزود: این اقدام می‌تواند به‌معنای تغییر اساسی در برنامه «هفت» باشد و تا تغییر در دکور، مجری، تهیه‌کننده، ساختار و مهمانان و ... ادامه داشته باشد که این امر طبیعی است و نتیجه آن هم پس از بررسی آن مشخص می‌شود.

میرحسینی اضافه کرد: برنامه «هفت» به‌دلیل تقارن با آغاز ماه مبارک رمضان دچار تعطیلی شد و همین اتفاق باعث شده که شایعات تغییرات آن دامن زده شود، اما این برنامه موقتاً تعطیل شده است، ممکن است بلافاصله پس از ماه رمضان و یا با اندکی فاصله و در فرصت دیگری پس از ایجاد تغییرات از شبکه سه سیما پخش شود، اما اینکه افراد دیگری اجرای این برنامه را به‌عهده داشته باشند چنین چیزی فعلاً در دستور کار ما نیست.

مدیر شبکه سه سیما با بیان اینکه تغییر محتوا، محور و ساختار برنامه «هفت» در اتاق فکر این شبکه در حال بررسی است، گفت: اگر به نتیجه برسیم که باید تغییر کند این اتفاق خواهد افتاد و در غیر این صورت ممکن است برنامه طبق روال همیشه ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: تغییرات یک برنامه صرفاً ممکن است که با تغییر رویکرد و بدون تغییر در فضاهای دیگر هم امکان‌پذیر باشد مانند برنامه «تهران 20» که با تغییر اسم اما با همان دکور و مجری برنامه به اقتصاد پرداخت.

میرحسینی خاطرنشان کرد: زمانی که برنامه‌ریزی‌ و بررسی‌های ما تمام شود می‌توان گفت که تغییرات این برنامه می‌تواند جزیی و یا اساسی باشد و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم.

وی افزود: خواهش من این است که دوستان و همکاران رسانه‌ای گمانه‌زنی‌ها را ملاک قرار ندهند که به تخریب و نقد فرد و یا مجموعه‌ای منجر شود.

مدیر شبکه سه توضیح داد: تا به امروز ما با هیچ مجری دیگری مذاکره نداشتیم و تغییرات برنامه‌ در مرحله بررسی در اتاق فکر شبکه است و پس از نتیجه‌گیری و خروجی، باید برای آن تصمیم‌گیری کرد، اما این را می‌گویم که امکان هر چیزی حتی تغییر در زمان پخش آن هم وجود دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار