تبلیغات

"قوری"های چینی کمک به بهبود 

از آن جا که انتظار می رود پکن سهمیۀ مصرف پالایشگاه های کوچک و مستقل چین را ثابت نگاه دارد، قرار است این پالایشگاه ها مجدداً واردات نفت خود را در سال 2017 افزایش دهند. این اقدام می تواند به مشکل عرضۀ بیش از تقاضای نفت کمک کند و بازار اشباع شده را نجات دهد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، مقامات سه پالایشگاه مستقل، و یکی از مقامات رسمی در بخش سیاست های واردات ملی گفتند که آن ها انتظار دارند دولت سهمیۀ واردات نفت خام سال آینده پالایشگاه های مستقل را تغییر ندهد و کمی بالاتر ببرد.

پالایشگاه های کوچک و مستقل که به خاطر کوچک بودن نیروگاه‌هایشان در نسبت با پالایشگاه های بزرگ دولتی به "قوری ها" معروف اند، در سال جاری حدود 90 درصد از رشدِ وارداتِ نفتِ خامِ چین را بر عهده داشتند و به دومین اقتصاد بزرگ جهان کمک کردند تا ایلات متحده آمریکا را که بزرگترین وارد کنندۀ نفت جهان است، به چالش بکشد.

آن طور که مؤسسۀ Energy Aspects تخمین زده، سال آینده از افزایش واردات روزانه 500 تا 700 هزار بشکه نفت خام چین، روزانه 200 تا 400 هزار بشکه نفت متعلق به "قوری ها" است.

در سال 2016، چین بیشتر به لطف 17 "قوری" جدید واردات خود را به طور متوسط حدود 900 هزار بشکه در روز افزایش داد، که این مقدار بیش از اندازۀ مورد نیاز برای تأمین انرژی کل کشور هلند است.

موسسه تحقیقاتی "تامسون رویترز"، برآورد کرده است که قوری ها در ماه دسامبر حدود 5 میلیون تن، یا به عبارتی روزانه 1.8 میلیون بشکه، نفت خام وارد می کنند که این مقدار بیشترین میزان واردات نفت خام  از اواسط سال 2015 است که به پالایشگاه های مستقل برای واردات نفت خام اجازه داده شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار