تبلیغات

همکاری ایران و اندونزی در بخش کار و رفاه اجتماعی توسعه می‌یابد

'علی ربیعی' وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در جزیره 'بالی' اندونزی با 'حنیف ذاکری' وزیر کار این کشور جنوب شرق آسیا دیدار و برای توسعه همکاری ها و انتقال تجربه ها در بخش اشتغال و رفاه اجتماعی به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار که در حاشیه شانزدهمین نشست سه جانبه منطقه ای آسیا و اقیانوس آرام سازمان بین المللی کار برگزار شد، به جایگاه اندونزی به عنوان یک کشور پرجمعیت مسلمان و دوست با اقتصاد مهم در شرق آسیا اشاره کرد و خواستار توسعه همکاری ها متناسب با ظرفیت بالای دو کشور شد.

همکاری ایران و اندونزی در بخش کار و رفاه اجتماعی توسعه می‌یابد

وی گفت که ایران و اندونزی تجارب ارزشمندی در حوزه های متنوع مانند بکارگیری تعاونی ها برای فقرزدایی، مبارزه با انواع فقر و سوء تغذیه، سیستم نوین تامین اجتماعی، گسترش خدمات درمانی برای آحاد جامعه به ویژه محرومین، پیشگیری از معلولیت ها و به طور کلی رفاه اجتماعی دارند که می توان نسبت به تبادل تجارب اقدام و توسعه همکاری های مشترک را سامان بخشید.

وی گفت که تبادل تجربیات در حوزه هایی نظیر ایجاد اشتغال عمومی، گسترش بنگاه های کوچک و متوسط، اشتغال آفرینی در حوزه خدمات مولد و کشاورزی نیز می تواند صورت گیرد.

'حنیف ذاکری' وزیر کار اندونزی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از برنامه های توسعه ای رو به جلو ایران به ارزیابی فرصت ها و چالش های پیش روی اندونزی و راهبرهای متفاوت اتخاذ شده در مسیر گسترش خصوصی سازی و آزادسازی پرداخت.

وی ابراز تمایل وزارت کار اندونزی را برای استفاده از تجارب ارزنده ایران به ویژه در زمینه های توسعه و گسترش مهارت آموزی، اشتغال، حداقل دستمزد و ایمنی و بهداشت کار اعلام کرد.

سیستم های تامین اجتماعی از محورهای پیشنهادی برای تبادل تجارب و توسعه همکاری ها در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت.

در پایان دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان و وزیر کار اندونزی مقرر شد ضمن دیدار یک هیات اندونزیایی از تهران، زمینه های بیشتر همکاری شناسایی و انعقاد تفاهم نامه همکاری و کیفیت اجرایی سند آن مورد توجه قرار گیرد.

'علی ربیعی' روز سه شنبه نیز در اندونزی با 'لی کی وئون' وزیر اشتغال و کار کره جنوبی دیدار و برای توسعه همکاری در بخش نظام تامین اجتماعی، پوشش بیمه ای، کارآفرینی و اعزام نیروی کار ایرانی بحث و تبادل نظر کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار