تبلیغات

تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 95»

کد مطلب: 422209

تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 95»

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب ۹۵» خبر داد.

به گزارش تسنیم، زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 95» خبر داد و اظهار داشت: این طرح که در تاریخ 17 آذرماه 95 توسط بنده طراحی و پیشنهاد داده شده است که در عرض یک ساعت پس از نگارش و آماده‌سازی طرح،‌45 امضای نماینده آن را امضا کردند که پیش‌بینی می‌شود تعداد امضاهای آن خیلی بیشتر شود.

وی افزود: اکثر نمایندگانی که در جریان این پیشنهاد قرار گرفتند، طرح مذکور را مورد حمایت قرار دادند.این طرح با کلیه قوانین مجلس بررسی شده و امید می‌رود فرصت خوبی را برای حضور متخصصان و ورود افراد جدید به سیستم‌های مدیرتی کشور ایجاد کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد:‌ طبق این طرح، براساس تبصره یک قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 1395 به کار گیری مقامات مذکور در بندهای الف-ب-ج- ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها؛ ایثارگران و فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر در سمت های مذکور در بندهای الف- ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و دارندگان اختیارات خاصه مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح و وزرات اطلاعات در دستگاه متبوع خود بلامانع است.

سعیدی بر همین اساس اضافه کرد: البته باید نکته را هم درنظر داشت که بر اساس این طرح، به جز افراد نامبرده در طرح مذکور، سایر افراد حتی استانداران، سفرا و معاونان وزرا و همترازان آنها درصورت بازنشستگی، ورودشان در حوزه مدیریت خدمات کشوری ممنوع خواهد بود.

«ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوعیت استفاده از بازنشستگان را تصویب کرده اما در این میان دست بسیاری را باز گذاشته است و دامنه زیادی را شامل حال می‌شود از جمله  استانداران، سفرا و معاونان وزرا و همترازان آنها.»

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جوانان از این موضوع بسیار ابراز خرسندی کردند لذا ما از مجلس انتظار داریم از این طرح حمایت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد که در حاشیه این قانون، به غیر از مقامات نامبرده در طرح، عزیزان، خدمت‌رسانان و دلسوزانی هم که در نیروهای مسلح و سیست‌های امنیتی کار می‌کردند پس از بازنشستگی به خاطر مهارت‌ها و تجارب ارزنده‌ای که دارند و قطعا برای آنها هزینه شده است، در همان دستگاه متبوع خود در دستگاه‌های می‌توانند باز به کارگیری شوند که قبل از این غیر از دستگاه‌های متبوع و هر دستگاهی می‌توانستند مشغول به کار شوند و در اینصورت سایر دستگاه‌ها به جوانان سپرده شود.

کلمات کلیدی : بکارگیری بازنشستگان

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار