تبلیغات

درآمد مالیاتی شانه به شانه درآمد نفتی

دبیر کل خانه اقتصاد ایران گفت : سهم درآمدهای نفتی در بودجه دولت به درامدهای نفتی نزدیک شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مسعود دانشمند سهم درامد نفتی در بودجه سال 96 را حدود 34 درصد عنوان کرد و گفت: یک سوم دیگر بودجه نیز از واگذاری ها و درآمدهای اختصاصی دولت تامین می شود.

وی گفت : ارتباط منطقی را میان لایحه بودجه و برنامه ششم ندیدیم زیرا برنامه ششم هنوز تصویب نشده است.

دانشمند تاکید کرد : بودجه حتما باید در قالب برنامه باشد یعنی جهت گیری های برنامه ششم باید حتما مشخص شود ، مجلس آن را تصویب کرده باشد تا بودجه هم یک سال از برنامه ششم باشد. 

دبیر کل خانه اقتصاد ایران معضل کنونی جامعه را اشتغال دانست و گفت : واحدهای تولیدی همچنان مسائل و مشکلات زیادی دارند که به این موضوع کمتر توجه شده است. 

وی تصریح کرد: بر اساس پیش نویس برنامه ششم، این برنامه ادامه برنامه پنجم با نگاه اقتصاد مقاومتی است اما از سند چشم اندار 20 ساله خیلی فاصله داریم و شاید در یک یا دو بخش به اهداف چشم انداز نزدیک هستیم و برنامه ششم به نظر نمی رسد بتواند این فاصله را پر کند.

دانشمند گفت : در دوران پسابرجام هستیم وهنوز منابع بانکی مان حل و دسترسی مان به منابع خارجی فراهم نشده است در حالی که در بودجه 50 میلیارد تومان فاینانس خارجی دیده شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار