تبلیغات

شهدای امر به معروف و نهی از منکر برای خاموش کردن آتش آخرت به شهادت رسیدند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر که امشب(پنجشنبه) در مسجد حضرت رقیه(س) منطقه 14 تهران برگزار شد، امر به معروف و نهی از منکر را یک سیستم طباطبت نامید که اگر این سیستم در جامعه  به درستی کار کند بسیاری از مشکلات و منکر ها از بین می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در روایات و آیات قرآنی به عنوان واجبی مطرح شده که اگر مردم جایگاه آن را بدانند قطعاً ضریب سلامت جامعه بالا می رود، اظهار کرد: تمامی واجبات در برابر امر به معروف و نهی از منکر به مانند یک رطوبتی از دریای بزرگی هستند.

راهکارهای پیشگیری از وقوع منکر

حجت الاسلام ماندگاری امر به معروف و نهی از منکر را مانند امر طبابت دارای سه مرحله پیشگیری، کنترل و درمان عنوان کرد و گفت: اگر همه جامعه دست به دست هم دهند تا سفره معروف پهن شود و نیازهای مردم از راه حلال رفع شود، بساط سفره منکر برچیده شده و دیگر کسی به دنبال رفع نیازهای خود از راه حرام نمی رود.

این کارشناس مذهبی ازدواج آسان در مقابل رابطه نامشروع، ترویج قرض الحسنه به جای ربا و ایجاد باب انتقاد به جای غیبت را از اصول پیشگیری از وقوع منکر مطرح کرد و گفت: اگر این  سه معروف در جامعه ترویج پیدا کند دیگر شاهد ریخته شدن خون شهدای امر به معروف و نهی از منکر نخواهیم بود.

وی در ادامه افزود: هر کس می‌خواهد سفره شهوت رانی برچیده شود باید سفره نماز را پهن کند و ترویج نماز در جامعه موجب پیشگیری از شهوت رانی خواهد شد.

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی برای جلوگیری از بروز آتش سوزی آخرت

ماندگاری احساس مسئولیت همگانی در برابر یکدیگر را از عوامل کنترل منکر در جامعه عنوان کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک احساس مسئولیت همگانی در برابر جلوگیری از بروز آتش سوزی آخرت است و اگر همه ما در برابر وقوع منکر احساس مسئولیت کنیم بسیاری از خطاها کنترل خواهد شد.

وی  با بیان اینکه شهدای امر به معروف و نهی از منکر برای جلوگیری از بروز فاجعه ای بزرگ و خاموش کردن آتش آخرت به شهادت رسیدند، گفت: همه دستگاه های برای جلوگیری از بروز تصادفات در ایام نوروز دست به دست هم می دهند تا از بروز حوادث جلوگیری شود و خوشبختانه بروز حوادث در این مدت به پایین ترین حد خود می‌رسد و ما نیز باید برای جلوگیری از گناه دست به دست هم دهیم تا ضمن کاهش وقوع منکر موجب آتش گرفتن آخرت خود و دیگران نشویم.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر به ما می‌گوید مواظب خودت باش که دوربین خدا در حال مشاهده و ضبط حرکات و رفتار تو است و همچنان که برای دوربین پلیس حساب باز می کنیم تا مبادا جریمه شویم باید برای دوربین خدا نیز حسابی ویژه باز کنیم تا خدا ما را جریمه نکند.

حجت الاسلام ماندگاری استفاده از آیات و روایات و مهربانی را بهترین قرص برای درمان منکر عنوان کرد و گفت: اگر آسیب منکر و برکت معروف در جامعه رواج پیدا کند منکر به پایین ترین حد خود می‌رسد.

برپایه این گزارش در این یادواره از خانواده شهید هادی محبی از شهدای امر به معروف و نهی از منکر و حجت الاسلام سید محمود مصطفوی از جانبازان امر به معروف و نهی از منکر تقدیر بعمل آمد.

انتهای‌پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار