تبلیغات

افتتاح راه آهن غرب تا فروردین۹۶

خبرگزاری مهر: محمد باقر نوبخت در جریان بازدید از ایستگاه راه آهن کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از تهران به سمت غرب کشور دو طرح ریلی هست که یکی تهران را به ساوه و نهایتا به همدان مرتبط می کند و به سمت سنندج خواهد رفت.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: این مسیر بالغ بر ۲۶۴ کیلومتر ارزیابی شده که تا کنون ۱۶۸ کیلومتر آن ریل گذاری شده و بقیه آن هم الان در حال انجام است که امروز بازدید شد.

وی افزود: بخش دوم راه آهن غرب از ملایر هست که به کرمانشاه خواهد آمد. قسمتی از این بخش دوم به فیروزان می رود که ریل گذاری شده و ایستگاه فیروزان هم مراحل پایانی خود را سپری می کند که تا ماه آینده و نهایتا بهمن ماه در دهه فجر قابل افتتاح است.

نوبخت ادامه داد: هدف اصلی راه آهن غرب کرمانشاه است بنا بر این باید مسیر فیروزان به کرمانشاه سریع تر نهایی شود. بخش زیادی جز یک قسمت کوچک زیرسازی ها انجام شده و باید ریل گذاری شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برای تسریع این روند از دو مسیر در حال انجام است. از ایستگاه راه آهن کرمانشاه که الان محوطه آن ۴۰ درصد و ساختمان آن ۶۰ درصد پیشرفت دارد ریل گذاری انجام می شود و از طرف دیگر هم یک اقدام همزمان صورت می گیرد تا سریع تر به هم وصل شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه راه آهن کرمانشاه جزو ۵ طرح اقتصاد مقاومتی است آنچکه برای این قسمت برآورد شده بود این است که اگر ۱۴۹ میلیارد تومان برای آن تخصیص پیدا کند می تواند تا پایان دولت فعلی به بهره برداری برسد.

وی گفت: بر اساس گزارشها به جای ۱۴۹ میلیارد تومان ۲۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده تا این پروژه با سرعت بیشتری و تا فروردین با اردیبهشت ماه به بهره برداری برسد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار