تبلیغات

اوباما از برخورد نژادپرستانه با او گلایه کرد

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید اظهارات کسانی که در آمریکایی بودن او ابراز تردید می‌کردند، از رنگ پوست وی نشأت می‌گرفته است.

صراط: رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید اظهارات کسانی که در آمریکایی بودن او ابراز تردید می‌کردند، از رنگ پوست وی نشأت می‌گرفته است.

به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا که روزهای پایانی کارش را می‌گذارند، گفت حتی با وجود راهیابی به کاخ سفید، باز هم شاهد برخوردهای نژادپرستانه با خود بوده است.

وی که با شبکه سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «تصور می‌کنم برای اینکه نگرش سفیدپوستان در ایالت‌های شمالی با نگرش سفیدپوستان در ایالت‌های جنوبی نسبت به ریاست‌جمهوری من کاملا متفاوت است، دلیلی وجود دارد.»

او تأکید کرد که تردیدهایی که گروه‌های افراطی سفیدپوست در مورد آمریکایی بودن وی مطرح می‌کردند، از تفکرات نژادپرستانه آن‌ها نشأت می‌گرفت.

اوباما گفت: «آیا آن‌هایی که نگرانی اصلی‌شان این بود که من خارجی به نظر می‌رسم، آن‌هایی که کارزار تردید در اصالت من را پیش می‌بردند، تفکرات جانبدارانه نداشتند؟ قطعا داشتند.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا یکی از معروفترین افرادی بود که آمریکایی بودن اوباما را زیر سوال برده و گفته بود که وی باید گواهی تولدش در این کشور را منتشر کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار