تبلیغات

واکنش سوریه به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

۱۸ آذر ۱۳۹۵ اخبار سیاسی 5 بازدید کد خبر:29020

خبرگزاری فارس: منبعی در وزارت خارجه سوریه در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس علیه این کشور گفت که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اختیاری از خود ندارند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، این منبع تأکید کرد که دولت سوریه و همه به این مسئله واقف اند که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اختیاری از خود نداشته و هیچگونه استراتژی سیاسی مستقل از خود ندارند.

وی افزود، این کشورها به خوبی می داند که آن ها تنها ابزاری بوده که اموال و دارایی های ملت های خود را برای توطئه علیه سوریه هزینه می کنند؛ به همین دلیل این کشورها اقدام به دعوت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس کرده تا از این طریق از تهدیدهای «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور منتخب آمریکا خود را حفظ کنند.

این منبع در وزارت خارجه سوریه اظهار داشت، «انگلیس بعد از آنکه از اتحادیه اروپا خارج شد، تلاش دارد از غیاب نقش آمریکا در مرحله کنونی برای بازگشتن به سودای امپراطوری برباد رفته خود استفاده کند و از احساس شکست و زبونی “شیوخ نفت” برای باج خواهی هرچه بیشتر و تاراج ثروت های آن ها استفاده کند».

وی تأکید داشت، ملت سوریه و ارتش آن که تصمیم به ریشه کن کردن تروریسم گرفته و پیروزهای متوالی علیه تروریست های تکفیری  و حامیان منطقه ای و بین المللی آن ها داشته، هرگز به اشک های تمساح گونه ای آن ها توجهی نخواهد کرد؛ چرا که اشک های شکست و خفت و ناامیدی از پیروزی علیه سوریه است و نقشه توطئه ی آن ها دیگر تکرار نخواهد شد و شهر حلب و تمامی شهرهای سوریه قبرستان طمع ورزی های دولت هایی است که همچنان در توهمات استعماری گذشته خود سیر می کنند.

شورای همکاری خلیج فارس پنجشنبه (امروز) سی و هفتمین نشست خود را در منامه بحرین به پایان رساند.

این شورا در بیانیه خود با متهم کردن دولت سوریه به جنایات جنگی خواستار توقف حملات و عملیات ارتش و همپیمانان سوریه در شهر حلب شد.

پایگاه خبری بروزترین

.

لینک کوتاه مطلب berouztarin.ir/?p=29020

    کانال تلگرام بروزترین خبر ' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار