تبلیغات

اندروید رکورددار آسیب‌پذیری سیستم‌عامل‌ها در سال ۲۰۱۶

به گزارش خبرآنلاین، بیش از ۵۲۳ اشتباه برنامه‌نویسی در اندروید در سال گذشته کشف شد که در مقایسه با رقم ۱۶۱ اشتباه نرم‌افزاری در آی او اس، آسیب‌پذیری بیشتری را در برگرفت.

طبق آمار منتشره از سوی CVE Details، با نگاه به ۵۰ حفره پرخطر سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۲۳ آسیب‌پذیری مربوط به اندروید، ۳۱۹ آسیب‌پذیری مربوط به لینوکس (توزیع Debian) و ۲۱۵ آسیب‌پذیری نیز مربوط به مک او اس بود. بنابراین اندروید بیشتر از آی او اس در معرض هک قرارگرفته است.

در این میان ۱۷۱ اشتباه برنامه‌نویسی نیز به نام ویندوز ۱۰ و ۱۵۴ اشتباه نیز به نام ویندوز ۸٫۱ به ثبت رسید درحالی‌که تعداد اشتباهات برای آی او اس آیفون به ۱۶۱ رسید که در مقایسه با رقم ۵۲۳ اندروید، آسیب‌پذیری کمتری را برای سوءاستفاده هکرها ایجاد کرد.

حفره نرم‌افزاری به‌اشتباه توسط برنامه‌نویس ایجاد می‌شود و کشف کننده با اسکن و یا دستی شکاف را پیداکرده و از روی آن قبل از اینکه دیگران بفهمند، برنامه‌ای ساخته تا بتواند به دیتای شخصی کاربر دست پیدا کند.

۵۶۵۶

این مطالب را هم از دست ندهید:لپ‌تاپ لینوکسی ۸۹ دلاری و رقیب کروم بوک را از دست ندهید / عکسلپ‌تاپ لینوکسی ۸۹ دلاری و رقیب کروم بوک را از دست ندهید / عکسرفع مشکل جستجوی تصاویر در گوگل برای کاربران ایرانیرفع مشکل جستجوی تصاویر در گوگل برای کاربران ایرانیrss سایت تفریحی میمونrss سایت تفریحی میمونکتاب بهترین توییتهای توییتر تا سال 93کتاب بهترین توییتهای توییتر تا سال 93آموزش مرورگر های جدید اپرا ویندوزآموزش مرورگر های جدید اپرا ویندوز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار