تبلیغات

۲۴ ماسک موی خانگی برای درمان موهای خشک و وز

آنچه در این مطلب خواهید خواند

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با روغن گرم روش استفاده از ماسک مو با روغن گرم فواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با زرده تخم مرغ و آبروش استفاده از ماسک مو با زرده تخم مرغ و آب فواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با تخم مرغ، عسل و ماستروش استفاده از ماسک مو با تخم مرغ، عسل و ماستفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با عسل و روغن نباتیروش استفاده از ماسک مو با عسل و روغن نباتیفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آب برنج و عسلروش استفاده از ماسک مو با آب برنج و عسلفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آووکادو و موزروش استفاده از ماسک مو با آووکادو و موزفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با سس مایونزروش استفاده از ماسک مو با سس مایونزفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آبجوروش استفاده از ماسک مو با آبجوفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با سرکهروش استفاده از ماسک مو با سرکهفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با عسلروش استفاده از ماسک مو با عسلفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آلوئه وراروش استفاده از ماسک مو با آلوئه ورافواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با سرکه سیبروش استفاده از ماسک مو با سرکه سیبفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با جوش شیرینروش استفاده از ماسک مو با جوش شیرینفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آرد نخودروش استفاده از ماسک مو با آرد نخودفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با روغن‌های طبیعیروش استفاده از ماسک مو با روغن‌های طبیعیفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آووکادو و نارگیلروش استفاده از ماسک مو با آووکادو و نارگیلفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با موزروش استفاده از ماسک مو با موزفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با زرده تخم مرغ، روغن زیتون و ویتامین Eروش استفاده از ماسک مو با زرده تخم مرغ، روغن زیتون و ویتامین Eفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با روغن زیتونروش استفاده از ماسک مو با روغن زیتونفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با پودر آملا و آب لیموترشروش استفاده از ماسک مو با پودر آملا و آب لیموترشفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با توت فرنگیروش استفاده از ماسک مو با توت فرنگیفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با تخم شنبلیلهروش استفاده از ماسک مو با تخم شنبلیلهفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آب کدو سبزروش استفاده از ماسک مو با آب کدو سبزفواید این روشمواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آب لیموروش استفاده از ماسک مو با آب لیموفواید این روشنکات کلیدی در مورد درمان موهای خشک و وز

چه موهای شما بلند، کوتاه ، مجعد و یا صاف باشد، آرزو دارد که موهایی سالم و دلپذیر داشته باشد. متأسفانه، بعضی از افراد موهایی دارند که به طور طبیعی خشک، وز و پژمرده هستند. حتی اگر موهای شما به صورت طبیعی سالم و شاداب باشند در شرایط استفاده مداوم از ابزارهای گرمایی مو، استفاده از محصولات شیمیایی و آلودگی هوا موهایتان دچار خشک مو می شود. برای درمان خشکی موها یک از راهکارهای مؤثر استفاده از درمان‌های خانگی طبیعی می‌باشند که بسیار هم مقرون به صرفه هستند. استفاده از مواد موجود در آشپز خانه‌تان نه تنها بسیار آسان می‌باشد بلکه تاثیر بسیار مفیدی روی موهایتان خواهد گذاشت و حتی بهتر از مواد تجاری و شیمیایی روی سلامت موهایتان اثر می گذارد. هر چند ممکن است مشاهده نتایج در یک دوره زمانی طولانی مدت تر انجام گیرد، اما نهایتاً نسبت به جایگزین‌های تجاری خود بهتر عمل می‌کنند. در این مقاله لیستی از 24 مورد از بهترین ماسکهای خانگی برای درمان موهای خشک و وز گردآوری شده است که با استفاده از آن ها می‌توانید موهایی نرم، لطیف، سالم و خوش حالت داشته باشید.

24 ماسک موی خانگی برای درمان موهای خشک و وز

24 روش درمان طبیعی خانگی برای موهای خشک و وز

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با روغن گرم
مواد لازم مقدار مورد نیاز روغن بادام 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل 2 قاشق غذاخوری روش استفاده از ماسک مو با روغن گرم
روغن بادام، روغن زیتون، روغن جوجوبا و روغن نارگیل را در یک ظرف با حجم متوسط بریزید و با حرارت کم گرم کنید. برای گرم کردن روغن‌ها به هیچ عنوان از ماکروویو استفاده نکنید. زیرا این کار باعث می‌شود مواد مغذی موجود در روغن از بین برود. به جای استفاده از ماکروویو می‌توانید از یک ظرف آب در حال جوش برای گرم کردن روغن استفاده کنید. مراقب باشید تا روغن را بیش از حد گرم نکنید زیرا در نتیجه به پوست سر شما آسیب می‌رساند. بعد از این که مطمئن شدید که مخلوط ایجاد شده از روغن‌ها ولرم است. موهای خود را با این مخلوط به خوبی ماساژ داده و آن را در یک حوله بپیچانید. برای استفاده از مزایای بیشتر این روش می‌توانید یک حوله را با استفاده از اتو یا سشوار گرم کنید و به دور موهای خود بپیچید. با محیط گرمی که حوله اطراف موهای شما ایجاد می‌کند مواد مغذی موجود در این روغن‌ها به راحتی به ساقهٔ موها نفوذ کرده و آن‌ها را به خوبی تغذیه می‌کند. در ادامه به مدت 30 دقیقه موهایتان را به حال خود بگذارید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. استفاده از این روش درمانی هر 7 روز یک بار به شما موهایی نرم براق و سالم‌تری می‌بخشد. فواید این روش درمان با روغن گرم یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین روش‌های درمان موهای خشک و وز است. بهترین قسمت در مورد این روش خانگی این است که می‌توانید مخلوطهای روغن را متناسب با نوع موی خود درست کنید. برای رفع خشکی مو از ماسک موی روغن زیتون استفاده کنید.

روش استفاده از ماسک مو با روغن گرم

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با زرده تخم مرغ و آب مواد لازم مقدار مورد نیاز زرده تخم مرغ 2 عدد آب 3 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با زرده تخم مرغ و آب
2 عدد تخم مرغ را بشکنید و زرده آن را از سفیده جدا کنید. بعد 3 قاشق غذاخوری آب را به تخم مرغ اضافه کرده و به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یکدستی ایجاد شود. این ترکیب را روی تمام قسمت‌های موهای خود از ریشه تا انتها بمالید. سپس به مدت 30 دقیقه موهایتان را به حال خود بگذارید. در ادامه آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات و آب سرد بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. به یاد داشته باشید بهتر است همهٔ ماسک‌های حاوی تخم مرغ را با آب سرد بشویید. زیرا این کار از پخته شدن تخم مرغها لای موهایتان جلوگیری کرده و بوی زهم آن را از بین می برد. فواید این روش با استفاده از این ترکیب از درخشش فوری موهای خود شگفت زده خواهید شد. زرده تخم مرغ یکی دیگر از درمان‌های عالی برای موهای خشک و وز است. این ماده موهای شما را نرم و خوش حالت کرده و آنها را مرطوب نگه می‌دارد.

روش استفاده از ماسک مو با زرده تخم مرغ و آب

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با تخم مرغ، عسل و ماست مواد لازم مقدار مورد نیاز تخم مرغ 2 عدد عسل 1 قاشق غذاخوری ماست 2 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با تخم مرغ، عسل و ماست 2 عدد تخم مرغ خام را در یک کاسه متوسط بشکنید. بعد 1 قاشق غذاخوری عسل و 2 قاشق غذاخوری ماست را به تخم مرغها اضافه کنید. سپس مواد را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر صاف و خامه‌ای بدست آید. این مخلوط را روی موهای خود بمالید و حداقل 20 دقیقه آن‌ها را به حال خود بگذارید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات و آب سرد بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. فواید این روش این ماسک مو بدون ایجاد چسبندگی باعث خوش حالت شدن موهای شما می‌شود. این روش درمانی مناسب برای موهای ترکیبی است. موهایی ترکیب به موهایی گفته می‌شود که در ریشه چرب و در انتها خشک هستند. زرده تخم مرغ سرشار از چربی‌ها و پروتئین‌ها است و همچنین به طور طبیعی مرطوب کننده است. سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم‌های از بین برندهٔ باکتری است که روغن‌های اضافی موها را از بین می‌برد و موهای خشک و شکننده را مرطوب می‌کند.

روش استفاده از ماسک مو با تخم مرغ، عسل و ماست

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با عسل و روغن نباتی مواد لازم مقدار مورد نیاز عسل 2 قاشق غذاخوری روغن نباتی 2 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با عسل و روغن نباتی 2 قاشق غذاخوری عسل را با 2 قاشق غذاخوری روغن نباتی به خوبی مخلوط کنید تا خمیر چسبنده‌ای ایجاد شود. این مخلوط را بر روی تمام قسمت‌های موهایتان از ریشه تا انتها قرار دهید و آن را با یک کلاه پلاستیکی حمام بپوشانید. در ادامه به مدت 15 دقیقه موهایتان را به حال خود بگذارید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. فواید این روش خاصیت مرطوب کنندگی عسل باعث ایجاد موهایی نرم و فوق العاده صاف می‌شود. برای رشد و تقویت مو از ماسک موی عسل استفاده کنید. پروتئین موجود در ماست تارهای مو را از ریشه‌ها تقویت کرده و درخشش اضافه‌ای به آن‌ها می‌بخشد، بدون اینکه رطوبت طبیعی آن را از بین ببرد. این ماسک همراه با نرم کردن موهایتان را تغذیه می‌کند.

روش استفاده از ماسک مو با عسل و روغن نباتی

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آب برنج و عسل مواد لازم مقدار مورد نیاز شیر برنج 1 فنجان عسل 2 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با آب برنج و عسل 1 فنجان آب برنج را در یک ظرف بریزید و 2 قاشق چایخوری عسل را به آن اضافه کنید. در یک کاسه، مواد را مخلوط کنید تا یکدست شود. بعد این مخلوط را روی تمام قسمت‌های موهای خود پخش کنید. سپس بگذارید به مدت 10 تا 15 دقیقه به حال خود باقی بماند. بعد از این مدت زمان موهایتان را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. سپس با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. بعد بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. فواید این روش این ماسک روشی عالی برای داشتن موهایی براق و درخشان در عرض چند دقیقه است. پس از خشک شدن، بوی موهایتان نیز مطبوع خواهد بود. اگر موهای شما پژمرده و خشک هستند، این ماسک آن‌ها را ترمیم و تغذیه کرده و ظاهری درخشان به آن‌ها می‌دهد. عسل یک نرم کننده طبیعی شگفت انگیز است که رطوبت موجود در ساقه‌های مو را حفظ می‌کند.

روش استفاده از ماسک مو با آب برنج و عسل

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آووکادو و موز مواد لازم مقدار مورد نیاز موز رسیده 1 عدد آووکادو رسیده 1 عدد

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با آووکادو و موز موز و آووکادو را با هم مخلوط کنید تا ترکیب یکنواختی ایجاد شود. این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید حداقل به مدت 30 دقیقه روی موهایتان باقی بماند. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات و آب سرد یا ولرم بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. فواید این روش هر دو این مواد حاوی روغنهای طبیعی هستند که ضمن تغذیه پوست سر و مو، موهای شما را حالت می‌دهند. هنگامی که صحبت از ایجاد رطوبت در موها می‌شود، نمی‌توان کارایی آووکادو را نادیده گرفت. موز می‌تواند خاصیت ارتجاعی ساقه موهای شما را افزایش داده و آنها را قوی‌تر و نرم‌تر کند. برای رفع خشکی و آسیب دیدگی مو از ماسک موی آووکادو استفاده کنید.

روش استفاده از ماسک مو با آووکادو و موز

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با سس مایونز مواد لازم مقدار مورد نیاز سس مایونز پرچرب 1/2 فنجان

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با سس مایونز سس مایونز را به خوبی هم بزنید تا کمی پف کند. بعد موهای خود را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. سپس با استفاده از یک حوله آب اضافی آن‌ها را بگیرید تا رطوبت کمی در آن‌ها بماند. در ادامه سس مایونز را در طول موهای مرطوب خود بمالید. بهتر است بیشتر روی قسمت‌های آسیب دیده مو تمرکز کنید. سپس موهای خود را با کلاه حمام بپوشانید و آن‌ها را به مدت 30 دقیقه به حال خود بگذارید. بعد دوباره موهایتان را با شامپو و آب سرد بشویید و خشک کنید. اگر نیاز به یک روش فوری دارید که نیازی به آماده سازی زیادی نداشته باشد، به سراغ یک ماساژ سس مایونز پرچرب بروید. این روش درمان موهای خشک توسط متخصصان مو بسیار توصیه می‌شود و به راحتی در خانه قابل انجام است. فواید این روش برای داشتن موهایی صاف، نرم و خوش حالت سس مایونز می‌تواند بهترین ماده برای استفاده باشد. سس مایونز حاوی آل_سیستئین، یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که استحکام، درخشش و حجم موهای شما را افزایش می‌دهد. این ماده برای موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید عمل می‌کند.

روش استفاده از ماسک مو با سس مایونز

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آبجو مواد لازم مقدار مورد نیاز آبجو 1 لیوان آب 2 فنجان

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با آبجو آبجو را با 2 فنجان آب مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس موهایتان را شامپو کنید و با نرم کننده به آن‌ها حالت دهید. بعد از مخلوط آبجو و آب به عنوان آب کشی نهایی استفاده کنید. موهایتان را دوباره نشویید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند. استفاده از این روش یک بار در هفته، موهای شما را نرم و براق نگه می‌دارد. فواید این روش آبجو به دلیل داشتن خواص نرم کنندگی‌اش شناخته شده است. این ماده باعث ایجاد درخشش در موهای خشک و پژمرده می‌شود و همچنین حجم آن را اضافه می‌کند. محتوای ویتامین B موجود در آبجو نیز باعث می‌شود موهای شما براق و نرم شود.

روش استفاده از ماسک مو با آبجو

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با سرکه مواد لازم مقدار مورد نیاز سرکه 1 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با سرکه موهایتان را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات شسته، سپس نرم کننده بزنید. در یک کاسه مقداری شامپو بریزید و آن را با 2 قاشق غذاخوری سرکه رقیق کنید. این ترکیب به عنوان یک شامپوی معمولی استفاده کنید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی موها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. فواید این روش این روش درمانی ضمن افزودن درخشش به ساقهٔ موها، به مقابله با چربی اضافه موجود در ریشه مو کمک می‌کند. خاصیت اسیدی سرکه به متعادل سازی pH پوست سر کمک کرده و تولید چربی را نرمال می‌کند. این مورد همراه با استفاده از نرم کننده برای موهای ترکیبی بسیار مناسب می‌باشد.

روش استفاده از ماسک مو با سرکه

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با عسل مواد لازم مقدار مورد نیاز عسل 1 قاشق غذاخوری روغن پایه (نارگیل، زیتون، جوجوبا، و بادام) 2 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با عسل در یک کاسه، مواد را با هم مخلوط کنید تا یک ترکیب یکنواخت حاصل شود. این ترکیب را روی موهای خود بمالید. سپس از ریشه شروع کنید و راه خود را به سمت انتهای مو پیش ببرید. بهتر است روی انتهای موهایتان بیشتر تمرکز کنید زیرا خشک ترین قسمت‌های مو هستند. در ادامه به مدت 20 دقیقه موهایتان را به حال خود بگذارید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی موها را بگیرید. سپس بگذارید خود به خود و همراه با جریان هوا خشک شوند. از طرف دیگر می‌توانید 1 قاشق چایخوری عسل را با 2 فنجان آب رقیق کرده و از آن به عنوان آب کشی نهایی مو استفاده کنید. فواید این روش عسل با خاصیت مرطوب کنندگی خود رطوبت را در ساقه موهای شما حفظ می‌کند. این ماسک مو باعث می شود که موهایتان نرم و خوش حالت شود. عسل برای رشد و تقویت مو بسیار مفید است.

روش استفاده از ماسک مو با عسل

مواد لازم جهت تهیه ماسک مو با آلوئه ورا مواد لازم مقدار مورد نیاز ماست 3 قاشق غذاخوری آلوئه ورا 4 قاشق غذاخوری روغن پایه 2 قاشق غذاخوری

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif روش استفاده از ماسک مو با آلوئه ورا در یک کاسه، تمام مواد را با هم مخلوط کنید تا مخلوط یکدست حاصل شود. سپس موهای خود را از وسط تقسیم کنید و این ماسک مو را از ریشه تا انتها روی موهایتان قرار دهید. در ادامه موهایتان را به مدت نیم ساعت به حال خود بگذارید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی ملایم فاقد سولفات بشویید. بعد با استفاده از یک حوله آب اضافی موها را بگیرید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار